تردمیل


مدیریت باشگاهی


سبک مدیریت باشگاه ورزشی می تواند عاملی برای افزایش ورزشکاران باشد.در امور مربوط به مدیریت می توان به سبک ها و راهکارهای مختلفی عمل نمود تا بهترین نتایج را کسب کرد.

در کار گروهی بحث مدیریت یکی از اساسی ترین بخش هایی می باشد که می تواند در صورت انجام آن بصورت عالی, محرکی برای ارتقاء و بالا بردن کیفیت و کمیت مجموعه باشد .

زیرا تصمیم گیری های صحیح و روش های عملی برای انجام این تصمیم گیری ها می تواند قسمت مهم فعالیت مدیران ورزشی باشد ، که باید مورد توجه قرار گرفته تا بتوان نتیجه مورد انتظاردر فعالیت مربوط به نیل  اهدف را به دست آورد.


شیوه مدیریت اصولی

برای موفقیت در کار باید از شیوه کارامد مدیریتی برخوردار شوید.

یک مدیر بسته به نیاز و شرایط پرسنل از شیوه های مدیریتی متنوعی استفاده می کند.

در برخی موارد یک مدیر از شیوه مدیریت دیکتاتورگونه بهره میگیرد.

این مدیران از توانایی ها و ظرفییت های کاریزماتیک خود برای در دست نگه داشتن امور استفاده می کنند.

در پاره ای از مواقع این سبک مدیریتی خواهد توانست سبب انجام کار گردد.

این موضوع را درنظر داشته باشید گاهی اوقات در پاره ای موارد شیوه دیکتاتوری در مدیریت را نمی توان به کار برد ، زیرا این شیوه از عوامل دیگری مانند حالات و شخصیت فردی تبعیت می کند.


اساس مدیریت اصولی

مدیریت کامل و اصولی ، در پی شناختن اصل و بنیان صحیح و تاثیر گذار در زمینه مدیریت در جهت افزایش رابطه های یک مجموعه امکان پذیر است.

حوزه مدیریت هر مجموعه، باشگاه و یا شرکت، یکی از اصلی ترین و حیاتی ترین بخش های آن به شمار می آید که نقش اصلی در پیروزی یا شکست مجموعه دارد.

تصمیمات یک مدیر در راستای نیل به هدف هایی است که پرسنل مشغول بکار در آن مجموعه، با عمل کردن به آن خواهند توانست راه پیشرفت را طی کنند.

و یک مدیر توانا لازم است که نظارت بر نحوه انجام صحیح امور محوله به افراد را داشته باشد ، تا پرسنل بر مبنای توانایی هایی که دارند بتوانند به نحو شایسته و قابل قبولی به وظایف خود عمل کنند.

این موارد پاره ای از مبحث های مدیریتی اصولی است که مدیران به آن توجه و عمل می کنند.


اصل و مبنای مدیریت

برترین علت برای موفقیت در مدیریت استفاده نمودن از اصل و راه های کاربردی و نیز آگاهی از وظیفه و مسئولیت خود، در امور مدیریتی در سمت ها و شرکت ها و مجموعه های مختلف است.

یک مدیر شایسته و موفق با شناخت کامل از جنبه ها ی گوناگون فعالیت خود و آشنایی با عوامل موثر برای تصمیمات صحیح و ارائه کارامد ترین راه ها برای انجام این تصمیمات می تواند فرصتی را برای رسیدن به هدف های یک شرکت یا سازمان محیا سازد که این کار تاثیری بسیار زیادی را در کسب موفقیت دارد.


مبانی مدیریتی پرسنل

مدیریت عوامل و پرسنل چه اساس و قوانینی را باید اجرا نمایند؟

هرمجموعه ای مدیریت و اصولی دارد و این مدیریت زمانی کارا یی خواهد داشت که مبانی و قانون ها ی وضع شده اجرایی شود.هنگامی خواهید توانست مناسب ترین و شایسته ترین عملکرد را مقابل پرسنل نشان دهید که از مبانی و اصول مدیریتی آگاه باشید.

مدیران با رفتاری مناسب و دلپذیرهم می توانند مدیریتی عالی را در شرکت و یا هر مجموعه ای داشته باشند و هم اشتیاق بیشتری را در کارکنان ایجاد کنند.

بحث مدیریت بیشتر در شرکت ها و مجمو عه های تولیدی رونق گرفته و در بخش ورزش کمتر به آن پرداخته شده است.

در این مقاله سعی شده  که الزامی بودن مدیریت در ورزش شرح داده شود .

در دنیای امروز ورزش به نوعی تبدیل به کار گشته و از ورزش به عنوان صنعت در برخی محافل صحبت می شود.

در گذشته افراد کمی بودند که از ورزش به دنبال درآمد و پول بودند و علاقه به ورزش افراد را جذب رشته های ورزشی می کرد.

اما حدودا در20 سال اخیر ورزشکار بودن همانند یک شغل شده است، پس مجوعه ها، باشگاه ها و...  می بایستی به نحوی ورزش را مدیریت کنند که از ان پول و یا درآمد کسب شود.

گستره ورزش بسیار زیاد است، برای مثال می‌تواند شامل باشگاه های ورزشی، مدارس فوتبال بسکتبال ، شنا و...، فدراسیون های مختلف ورزشی، مجلات و روزنامه ها ی ورزشی، کارگاه های تولید محصولات ورزشی ، استادیوم ها و  کسانی که اماکن ورزشی را می سازند نیز باشد؛ که هر یک از این موارد سهم بسیاری در ورزش دارند،

ولی پرسشی که مطرح می شود این است که علت های کامیابی یا عدم کامیابی ورزش چیست؟

بی شک یکی از اساسی ترین رموز موفقیت یک مجموعه وجود سلسله مراتب مدیریتی قوی و اصولی در آن مجموعه می باشد.

در گستره پهناور ورزش، باشگاه‌های ورزشی اساسی ترین و قوی ترین نقش را بازی می کنند.

فرض کنید که یک مجموعه ورزشی تصمیم گرفته باشد که اصول مدیریت خود را برپایه روش ها و استاندارد های مدیریتی بنا کند.


در این حالت می بایستی موارد زیر را در امور خود مقدم شمارد :


انجام دادن مقررات و ضوابط استاندارد

به عنوان مثال طبق قانون فدراسیون بین‌المللی فوتبال طول و عرض زمین مشخص می باشد.

طول: 110-100 عرض: 75-64 متر.یا طول و عرض زمین سایر رشته ها مانند والیبال و بسکتبال و ...منبع و ظرفیت لازم که شامل زیر بنا ها و زیر ساخت های موجود مانند ورزشگاه ها، بنا های ورزشی و نیز ورزشکار یا نیروهای انسانی مانند بازیکن و مربی رشته های مختلف موجود است.

حال شناخت افراد با لیاقت و شایسته به چند مورد مانند علم یا میزان تحصیل فرد، مهارت و تسلط، تعلیمات و فراگیری که در اثر تجربه به دست آورده است بستگی دارد.

اهمیت دادن به کیفیت مجموعه های موفق برای خود هدف ها یی انتخاب می کنند که برخی از این هدف ها بلند مدت و برخی کوتاه مدت است.

این هدف ها می‌تواند مثلا به دست آوردن قهرمانی، بالا بردن رضایت حامیان مجموعه، و یا بالا بردن هوادارن یک تیم باشد.

جهت نیل به این مقصود باید وظیفه افراد، ظرفیت های مورد نیاز و تایم آن تعیین گردد.(برنامه ریزی).

این کار در خیلی از مجموعه های ورزشی به علت تغییرمدیریت و مربی ناشدنی است.

از قصد های مدیریت آن است که سازمان متکی به شخص نباشد و ارباب رجوع یا مشتری کسی است که در ازای گرفتن خدمات، ‌پول می پردازد.

با عنایت به این مطلب مشتری حقیقی یک باشگاه یا مجموعه ورزشی همان حامیان مالی آنها یا اسپانسر می باشند.

ولی نباید از دیگر حامیان مانند افرادی که برای تماشا، پول بلیت پرداخت میکنند غافل شد.

محیا نمودن خدمات برای مشتریان می بایست جزء اولویت مدیر یک مجموعه یا باشگاه ورزشی باشد.

چون اگرمشتری حمایت نکند، ستون های مجموعه سست خواهد شد.

بررسی کامل موارد این مبحث در ورزش از ویژگی بالایی برخوردار می باشد، خیلی از مجموعه های ورزشی اقدام به بکارگیری آنالیزور می کنند.

بررسی مورد به مورد می‌تواند براساس بازدهی و رضایتمندی حامیان مالی مجموعه نیز انجام پذیرد، حالات روحی بازیکنان، شرایط جوی، مسابقات گذشته، نحوه عمل بازیکنان و...نکاتی می باشند که در بررسی داده ها باید در نظر بگیریم .

لیدر بودن مدیران رده بالای یک باشگاه و یا مجموعه ورزشی به معنای هیات‌مدیره، جمعی ازمربیان، پیشکسوتان باشگاه و کاپیتان تیم ایفا کننده نقش حیاتی در به دست آوردن هدف های باشگاه هستند.

تدوین اهداف مجموعه ورزشی یا باشگاه، به وجود آوردن اشتیاق در سایر نفرات مثلا در یک تیم،، راه های دست یابی به منابع مورد نیاز، پیشگیری و ایجاد فضای اصلاحی و مثال هایی از این موارد می‌باشند.

مدیر باشگاه باید توانایی داشته باشد در مواقع بحرانی به کمک مجموعه و یا باشگاه بیاید.

سمت ها و وظایف همه افراد می بایستی مشخص شودد تا همه در مکانی شاد بتوانند در راه نیل به اهدف مجموعه یا باشگاه ورزشی تلاش نمایند.


در انتها نمونه ای از فعالیت ها، سمت ها، شرح وظایف و ... در یک باشگاه را مثال میزنیم که مدیریت باید تمام این موارد را با آشنایی اصول مدیریتی در باشگاه اجرا کند :

 • قابلیت کنترل پرسنل در باشگاه
 • ثبت کامل وضعیت شناسایی و اطلاعات شخصی پرسنل باشگاه
 • یادداشت کردن یا نوشتن ورود و خروج پرسنل
 • مدیریت محل ها و مکان های قابل دسترسی باشگاه
 • هماهنگ کردن رشته ها ی مختلف موجود در مجموعه ورزشی از نظر زمانی
 • درج اطلاعات کلیه رشته موجود در مجموعه
 • درج اطلاعات پرداخت کردن شهریه ها توسط استفاده کنندگان از مجموعه
 • اعلام رشته ها و پذیرش افراد در رشته های ورزشی جدید
 • درج و ثبت مشخصات ظاهری پرسنل در پرونده آنان مانند گرفتن عکس، شناسنامه و...
 • آگاهی از تمرینات رشته های ورزشی موجود در مجموعه
 • هماهنگ کردن مباحث مالی : مانند هزینه های مختلف مجموعه
 • هماهنگ کردن مباحث مالی در زمینه اخذ هزینه از استفاده کنندگان مجموعه ورزشی و پرداخت حقوق پرسنل
 • شناخت کامل از مواد غذایی و مکمل های ورزشی در مجموعه ورزشی 
 • ثبت دقیق و کامل مشخصات فردی و شماره های نفرات ورزشکار در مجموعه ورزشی
 • مشخص کردن میزان سمت پرسنل و جایگاه شغلی آنان در مجموعه ورزشی
 • درست کردن پرونده برای ورزشکاران
 • سیستم نحوه پرداخت پول و میزان شهریه و با قیمانده آن بصورت رایانه ای
 • یک مدیر باید اطلاع دقیقی از میزان سود و زیان مجموعه ورزشی خود داشته باشد
 • یک مدیر با آشنایی کامل اصول مدیرتی و توانایی شخصی خود و استفاده از تجربه خود در امور باشگاه داری باید بتواند تمامی این امور را به دست افراد شایسته و مورد اطمینان قرار داده و خود بر تمام کار آنان نظارت و مدیریت نماید.

 • نویسنده : admin
 • منتشر شده در : گوناگون
 • تاریخ ایجاد : 1395-11-9
 • بازدید: 1768
 • نظر : 0

با نظرات خود ما را در بهبود ارائه خدمات یاری کنید و از 5 امتیاز و تخفیف در خرید بهره ببرید

ارسال نظر

کلمات کلیدی مقالات :
میوه ,رژیم ,غذا ,گیلاس ,خربزه ,تخم مرغ ,یبوست ,لاغری ,تناسب اندام ,لیموشیرین ,پروتئین ,متابولیسم ,سیاتیک ,استرس ,حافظه ,عضلات ,چربی ,لارنژیت ,سکته ,قند ,قارچ ,گردو  ,زردآلو ,توت ,پرتقال ,سیب ,کمردرد ,سرماخوردگی ,سیر ,سبوس ,فیبر ,غذایی ,مرغ ,گوشت ,مدیترانه‌ای ,پیاز ,آلو ,سیب زمینی ,سبک‌زندگی ,آلزایمر ,فراموشی ,قلب ,ضربان ,تصادف  ,سرخ‌کردنی ,آب‌پز ,هندوانه ,شلیل ,موبایل ,سیگار ,شنا ,شناسوئدی ,تردمیل ,تردمیل آبی ,تردمیل باشگاهی ,تردمیل خانگی ,حیوانات ,بستری ,چاشنی ,میان‌وعده‌غذایی ,خون ,ایدز ,دیسک‌کمر ,کلم ,کاهو ,موز ,کتاب ,ماشین ,موبایل ,کامپیوتر ,تبلت ,فراموش ,صبر ,زندگی ,خانواده ,محل‌کار ,سیانیدین ,تورم ,آسیب‌دیدگی ,ورزشی ,انبه ,نقرس ,دیابت ,هیجان ,ماهی ,ام اس ,میگرن ,سردرد ,سوسیس ,تنیس ,سفر ,تسمه ,فشارخون ,اگزما ,توت ,بادام زمینی ,آجیل


فروش تردمیل و دوچرخه ثابت و لوازم ورزشی و بدنسازی درفروشگاه ورزشی اسپرت گوگل                                                                                                                 تردمیل

فروشگاه ورزشی اسپرت گوگل یکی از بزرگترین فروشگاههای اینترنتی عرضه ی تردمیل ، دوچرخه ثابت ،دستگاه الپتیکال ، مبل و صندلی ماساژ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1395 آغاز نموده است و با بازگشایی دفتر فروش و نمایشگاه محصولات ، حضور خود را به شکل رسمی اعلام نمود . مدیریت وب سایت و فروشگاه ورزشی اسپرت گوگل به عهده مهندس پژمان المعی می باشد .فروشگاه ورزشی اسپرت گوگل رفتار صادقانه و رضایت مشتریان را سرلوحه ی کار خویش قرار داده و تمامی تلاش خود و پرسنل را جهت تامین این امر مهم به کار بسته است ، هدف فروشگاه ورزشی اسپرت گوگل ایجاد امکانی جهت تامین سلامتی مردم ایران است و تمامی دستگاه های ورزشی و تناسب اندام ارائه شده در این مرکز کاملا استاندارد و دارای تاییده ی پزشکی در زمان تولید می باشند .خریداران با خرید از فروشگاه ورزشی اسپرت گوگل به خانواده ی بزرگ اسپرت گوگل پیوسته و از مزایای آن برخوردار خواهند شد ، رضایت خریدار اصل مهمی است که موفقیت فروشگاه ورزشی اسپرت گوگل نتیجه ی آن بوده و خواهد بود .